اعلام محصولIndia Crude Oil Quanto Futures (DICO) توسط DGCX

دوبی روز 1 جولای India Crude Oil Quanto futures (DICO) را در لیست محصولات خود قرار داد. مزیت اصلی محصول این است که به شرکت کنندگان اجازه معامله قیمت پایه فیوچرز نفت خام با مرجع روپیه هند ضمن معامله بر پایه دلار را می دهد.
ساختار فیوچرز DICO قیمتهای DGCX WTI را با قرارداد فیوچرز روپیه هند بعنوان گل سرسبد محصولات، با یکدیگر ترکیب می کند. با قیمت گذاری WTI که 25% عرضه جهانی را شامل می شود، قرارداد فیوچرز DICO دسترسی به بازارهای انرژی هند برای محدوده وسیعتری از شرکت کنندگان را ارایه می کند. آرایش ژنتیکی این قراردادها عوامل بنیادی قدرتمند معاملات محصولات انرژی را در بین ارایه کنندگان نقدینگی سرتاسر جهان قرار می دهد و در DGCX با منفعت اضافه از مزایای مارجین بین کالایی تا 100% همراه است.
گورانگ دسایی، مدیریت عامل DGCX افزود: "توسعه این قرارداد و تصمیم متعاقب آن برای قرار دادن محصول در لیست محصولات قابل معامله پیرو تقاضای قوی از سوی شرکت کنندگان بازار اتخاذ گردید. قرارداد جدید نفت خام هند، با اندازه 3 دلار بازای هر تیک قیمتی، کمی بزرگتر از قرارداد مینی 100 بشکه ای می باشد اما اجازه معاملات سریع با عنایت به اندازه تیک قیمتی را می دهد، و بنابراین، ما بر این باوریم این از منافع چشمگیر این محصول برای سبد موجود و موفق انرژی ما باید باشد."
فیوچرز DICO بصورنقدی تسویه می شود و از دوشنبه تا جمعه در طول ساعات کاری معمول بازار قابل معامله است (07:00 صبح الی 11:55 دقیقه شب).
بهبودی و پیشرفت در عرضه محصول Global Single Stock futures
این بازار همچنین مشخصات قرارداد 9 Single Stock futures (SSF) را که شامل 6 سهم از بازار سهام هند و 3 سهم از بازار سهام ایالات متحده می باشد را مورد تجدید نظر قرار داد. تجدیدنظرها شامل تغییرات در چند برابر کننده تعداد قراردادها می باشد که ارزش ملی برابر با 5000 دلار را خلق کرده و بر روی توجیه هزینه در قراردادهای SSF تاثیر گذاشته و حتی باعث جذابیت بیشتر این قرارداد در جامعه معاملات خرده پا می گردد.
قراردادهای SSF در DGCX، که از 5 سهم بازار سهام ایالات متحده و 10 سهام بازار سهام هند تشکیل می شود، ژانویه 2016 در لیست محصولات قرار گرفت تا سرمایه گذاران داخلی و خارجی را ضمن معامله در داخل در بازاری شفاف و زیر نظر قوانین رگوله شده قادر به سود بردن از فرصتهای Hedging در دارایی های و سهم های جهانی نماید.