ثبت رکوردهای جدید در حجم معاملات در بحبوحه نوسان بازار جهانی
  • ثبت سقفی بی سابقه در حجم معاملات بدست آمده در 24 ژوئن 2016
  • ثبت رشدی برابر با 104% در معاملات طلا در نیمه نخست سال 2016
  • پورتفوی ارزی در نیمه اول 2016 46% رشد داشته است
  • بخش هیدروکربن در نیمه ابتدایی سال 2016 389% رشد داشته استدوبی، 4 جولای 2016: در حالیکه تردید درباره نتایج رای گیری Brexit و تاثیرات پس از آن بر روی بازارهای جهانی به به حرکت خود ادامه می دهد، حجم معاملات در بازار DGCX سقفی بی سابقه، فراتر از 9.5 میلیون قرارداد در نیمه نخست امسال، به ثبت رسانیده است. این آمار با 49.64% رشد در دوره ای مشابه سال گذشته بالاترین حجم معاملات نیمه سال را برای این بازار مبادلات مشخص می نماید. در 24 ژوئن، این بازار بالاترین حجم معاملات روزانه را با 150570 قرارداد به ارزش 3.55 میلیارد دلار به ثبت رسانده است.

به گفته گورانگ دسایی، مدیریت عامل DGCX : "Brexit، رویدادی با نسبت هایی تکان دهنده باعث نوسان وفراریت شدید در بازارهای جهان طی هفته های باقی مانده تا رای گیری واقعی و روزهای اعلام نتایج گردید. روال اینطور است که سرمایه گذاران بدنبال پلتفرم های رگوله شده و تحت نظارت برای هج کردن ریسک های قیمتی شان در کلاس های مختلف دارایی می باشند. DGCX اکنون محل برگزاری معاملاتی به شدت با اهمیت در نظر گرفته می شود تا به سرمایه گذاران کمک نماید پورتفوهای معاملاتی شان را با کاهش موثر ریسک و در معرض تغییرات بازار قرار دادن که با شکست رکورد حجم روزانه معاملات DGCX مشهود و واضح بود محافظت نمایند."

بازدهی بازار در نیمه نخست 2016
این بازار مبادلات صعودی قدرتمند در تمامی کلاسهای دارایی را با عبور از حجم معاملات نیمه سال 2015 شاهد بود که این نشان از خط سیر رشد DGCX می باشد.
قیمت کالا بر سر این سفته بازی که اختلال در عرضه و کاهش در تولید در حال دور شدن از مازادی می باشند که باعث از هم پاشیدگی قیمت شده اند. از آنجایی که تقاضا نشانه هایی از بهبود را نشان می دهد، تاثیری مثبت بر روی بخش فلزات گرانبهای DGCX که شاهد معاملات قدرتمندی در سال جاری با رشدی 104 درصدی و ثبت رکورد 422537 قرارداد بودند داشته است.
در بخش ارزی DGCX، قرارداد روپیه هند بعنوان گل سرسبد این بخش از آنجایی که نوساناتی تند را با عنایت به ایجاد نگرانی ها بر سر خروج قریب الوقوع ریاست جدید بانک مرکزی هند معاملاتی سریع و سرزنده ای را شاهد بود. حجم معاملات در روپیه هند و فیوچرز مینی روپیه هند، به ترتیب افزایشی 7.71% و 20.62% را به ثبت رسانده اند، در حالیکه قرارداد آپشن روپیه هند شاهد افزایشی تند و پرشیب و ناگهانی 164.08 درصدی بود. در میان جفت ارزهای گروه G6، بر سر تحولات ‘Brexit’، حجم معاملات بر روی فیوچرز پوند و یورو 163به ترتیب 163% و 121% در مقیاس سالانه افزایش یافته اند.
در بخش انرژی، فیوچرز 1000 بشکه ای نفت خام WTI در بازار DGCX رکورد رشد 229.45 درصدی را به ثبت رسانده است در حالیکه قرارداد mini همین ابزار مالی یعنی قرارداد 100 بشکه WTI حجم معاملات قابل توجه را در سال جاری با 35120 قرارداد معامله شده به ثبت رسانده است.