درباره بورس دبی
بورس دبیدبی از نظر تاریخی به عنوان مرکز تجارت و معاملات فیزیکی طلا و بسیاری از کالاهای دیگر معروف بوده است ، از این رو، بورس طلا و کالای دبی در نوامبر سال 2005 به عنوام اولین مرکز معاملات بازار مشتقه در منطقه تاسیس شد و امروزه به عنوان بورس پیشرو چنین معاملاتی در خاورمیانه مطرح است.
بورس طلا و کالای دبی Dubai Gold & Commodities Exchange (DGCX) از پیشگامان مرکز چندگانه کالاهای دبی Dubai Multi Commodities Centre (DMCC) ، بورس فناوریهای مالی Financial Technologies (India) Limited و بورس معاملات چندگانه Multi Commodity Exchange of India Limited (MCX) کالاهای هند است. مدیریت تیم بورس طلا و کالای دبی، در دست افراد ارشد و خبره ای که سالهای زیادی را در بخشهای معاملات کالاها، سهام، سرویس های مالی و صنعتی فعالیت کرده اند و دارای تجریه و تخصص کافی هستند و این ویژگی می تواند پشتوانه ای برای موفقیت این بورس باشد.

مزایای انجام معاملات در بازار بورس طلا و کالای دبی
تنوع ارایه در معاملات فیوچر به فعالان بازارهای معاملات فیزیکی کالاها، از جمله تولید کنندگان، سازندگان و مصرف کندگان و ارایه ابزارهای پیشرفته، فرصتی را برای کنترل ریسک قیمت های ارایه شده فراهم می سازد. چنین ابزارهایی برای مدیریت ریسک برای تولید کنندگان تا کنون در خاورمیانه در دسترس نبوده است. بورس طلا و کالای دبی فرصتهای معاملاتی برای مجامع مالی و شرکتهای سرمایه گذاری در خاورمیانه و سراسر جهان فراهم می سازد و امکان دسترسی به انبوهی از معاملات کالاها و جفت ارزها را فراهم می سازد.
  • تضمین تسویه و کاهش ریسک انجام معاملات با طرفین از سوی شرکت تسویه کالاهای دبی
  • مزیت انجام معامله و تسویه تجاری با امارات متحده عربی که مشمول مالیاتها و قوانین نظارتی داخلی می شود
  • ساختار ساده هزینه ها (برای تمامی معامله گران و همه شرکت کنندگان در بازار، چه معامله گران بازرگانی و چه غیر بازرگانی، یک نوع هزینه مارجین محاسبه می شود)
  • دسترسی آزاد به نقدینگی منطقه ای و بین المللی
  • مدیریت مستحکم ریسک معاملاتی و سیستمهای نظارتی
  • انجام معاملات به طور منظم بین ساعات 7 صبح تا 11:30 بعد از ظهر ( وقت محلی: 4+ GMT)
  • تحت نظارت نهاد بورس و کالاهای امارات متحده عربی

دبی
موقعیت جغرافیایی کشور امارات متحده عربی طوری است که در محدوده زمانی مناسبی برای اروپا و خاور دور قرار گرفته و از این رو، فرصتهای مناسبی برای انجام معاملات فلزات گرانبها، فلزات پایه، انرژی و ارز بوجود می آورد.
دبی معروف ترین امیر نشین کشور امارات متحده عربی و یکی از مهمترین مراکز تجاری در منطقه خاور میانه است که به دلائل بسیار از جمله معافیت همه تجارت ها از مالیات همواره به عنوان یک انتخاب مناسب برای سرمایه گذاران در همه جهان از جذابیت خاصی برخوردار بوده و هست.
اگر جه پایتخت کشورامارات شهر ابوظبی است ولی تقریبا همه نام دبی را بیشتر شنیده اند. شاید یکی از مهمترین دلائل آن دولت میانه رو دبی است که همیشه سعی در حفظ روابط دوستانه با همه کشورها داشته و این باعث ایجاد یک محیط آرام و مطمئن در دبی شده است. همین مطلب به اضافه سیاست های اندیشمندانه برای توسعه تجارت با استفاده از متخصصان خارجی باعث شده تا دبی به یک شهر تجاری موفق و محل مطمئنی برای سرمایه گذاری تبدیل شود.
امیر نشین دبی تحت حاکمیت خانواده ال مکتوم دارای دولت محلی و تابع حکوت فدرال امارات میباشد. جالب است بدانید دبی ذخائر نفتی قابل توجهی ندارد. این ذخائر حدودا تنها برای مصرف خود دبی کفایت میکنند ولی در طول ده سال گذشته دبی تقریبا هر پنجسال یک رشد صد در صدی داشته است که همه آن از راه تجارت حاصل شده است. امنیت مثال زد نی سرمایه و سرمایه گذار در دبی بدون شک نقشی اساسی در این موفقیت بازی میکند.
دبی بنیان گذار اولین بازار مالی ارز و کالا (بورس ارز و کامادیتی) در منطقه خاورمیانه است. این بازار در بازه زمانی عرض جغرافیائی بین هند و اروپا بی رقیب است و با استفاده از آخرین تکنولوژی موجود به صورت کاملا آنلاین عمل میکنند و نیاز به وجود یک تالار فیزیکی را برطرف کرده است.

 

Main Image: