شکسته شدن چندین رکورد در سه ماهه نخست 2016 توسط dgcx

دوبی، 4 آوریل 2016: حجم معاملات سه ماهه نخست در بازار مبادلات طلا و کالای دوبی (DGCX) با معامله 4.5 میلیون قرارداد، که بالاترین حجم معاملات سه ماهه در تاریخ این بازار می باشد از دوره مشابه سال گذشته 3.7% رشد یافته است.
DGCX همچنین چندین رکورد را در طول سه ماهه اول 2016 شکسته است.


میانگین حجم معاملات روزانه (ADV) در سه ماهه نخست با ثبت رشد چشمگیر 39% به 72306 قرارداد دست یافت. آپشن روپیه هند با معامله 80935 قرارداد و صعود 217 درصدی بخوبی افزایش یافت. همینطور در بخش انرژی قرارداد همینطور در بخش انرژی قرارداد WTI شاهد افزایشی 305 درصدی با ثبت 37640 قرارداد بود.
گورانگ دسایی، مدیریت عامل DGCX، درباره بازدهی این بازار توضیح داد:
"ما مفتخریم به رشد در حجم معاملات در سه ماهه نخست سال، بخصوص با بازدهی محصولاتی نظیر آپشن روپیه، WTI، طلا و فیوچرز تک سهم جهانی (GSS) که اخیرا باجرا در آمده است. بازارهای جهانی شاهد نوسانات استثنایی بوده است که این را مرهون عواملی چون بهای همواره پایین نفت خام، کاهش سرعت رشد اقتصادی در سرتاسر کره خاکی و تغییرات در نرخ مبادلات مختلف می باشد. اگرچه، این نوسانات این اجازه را به سرمایه گذاران داده است تا روشی محتاطانه تر را اتخاذ کرده و بطور فزاینده ای از بازارهای مبادلاتی نظیر DGCX که مکانیزم های کاهش ریسک و هجینگ (Hedging) موثر را عرضه می نماید استفاده ببرند تا فشارهای مالی در زمانهای تردید اقتصادی را تسهیل و آسان نمایند."

نمایی از فعالیت DGCX در ماه مارس
این بازار با رشد 59% از سال گذشته 1.95 میلیون قرارداد در ماه مارس را به ثبت رسانیده است. DGCX همچنین افزایشی پرشیب را در میانگین معاملات باز (Open Interest) ماهانه با عدد 109857 قرارداد به ثبت رسانیده است که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 84% رشد را نشان می دهد.
محصولات منحصربفرد Quanto style بازار DGCX با حجم معاملات در روپیه هند، طلا و نقره و Quanto و ثبت به ترتیب 412%، 64% و 53% رشد در مقایسه با ماه گذشته بطرز چشمگیری خوب عمل کرده اند.
قرارداد اسپات طلا که اخیرا باجرا گذاشته شده است، و نخستین در نوع خود در خاورمیانه می باشد – که این اجازه را به سرمایه گذاران می دهد تا شمش 1 کیلویی طلا را بصورت فیزیکی در این بازار خرید و فروش نمایند – بالاترین میزان تحویل فیزیکی ماهانه 4160 اونس را به ثبت رسانیده است. تعدادی از شرکت کنندگان بازار فیزیکی در حال اتخاذ این محصول جهت مدیریت قیمت و ریسک خودشان و تامین منابع مورد نیاز می باشند.
در طول ماه، اتاق تسویه حساب این بازار، DCCC، وثیقه قابل قبول پورتفوی خود را توسعه بخشیده و شروع به قبول ارزهایی نظیر یورو، پوند استرلینگ و ین ژاپن علاوه بر درهم عمارات و دلار نموده است. این خدمت وثیقه توسعه یافته به اعضا این اجازه را خواهد داد تا بطور موثری هولدینگهای ارزی خود را در برابر ملزومات مارجین برای کسب و کارشان در DGCX مستقر سازند.
Bank of China با افزوده شدن به صف بانکهای موجود (ENBD, SCB, HSBC and Bank of Baroda) بعنوان پنجمین بانک تسهیل کننده امورات تسویه حساب به این بازار پیوسته است.
"همچنانکه این بازار به رشد عرضه محصولات و پایگاه اعضای خود ادامه می دهد، ما درباره عبور از این مقدار رشد حجم معاملات در سه ماهه بعدی خوشبین هستیم."