پیوستن Bank of China بعنوان نخستین بانک تسویه حساب به DGCX

بازار مبادلات طلا و کالای دوبی (DGCX) انتصاب Bank of China (BOC) را، بعنوان یک بانک تسویه حساب طرف DCCC که بطور کامل بعنوان شرکت تابعه DGCX مورد تصاحب قرار گرفته است را اعلام کرد. با افزودن BOC، DCCC شبکه بانکهای تسویه حساب طرف خود را بهمراه Emirates NBD ، Standard Chartered، HSBC و Bank of Baroda که بانکهای قبلی طرف تسویه حساب این بازار بوده را به پنج بانک افزایش داد. Bank of China نخستین بانک چینی است که بعنوان یک بانک تسویه حساب از طریق شبعه ابوظبی خود فعالیت خواهد نمود. این شراکت اعضای DCCC را قادر خواهد نمود تا حساب های بانک تسویه حساب خود را افتتاح کرده و تعهدات تسویه حساب خودشان برای معاملات انجام شده در بازار DGCX را در کنار دیگر خدمات عرضه شده توسط این بانک پردازش نمایند.


 


DCCC بعنوان یک طرف حساب اصلی عرضه کننده خدمات یکپارچه تسویه حساب و امورات تسهیلی در تسویه حساب و وثیقه گذاری مشتقات معامله شده (ETD) عمل می کند. اعضای DGCX/DCCC و مشتریان آنها از سوی تسویه حساب های ایمن و کارآیی سرمایه حاصله برای ایشان از طریق آفست های مارجین و محدوده وسیعی از وثایق در مقایسه با هر CCP دیگری در این منطقه فایده و سود می برند. DCCC نخستین شرکت ارایه دهنده خدمت CCP در منطقه بوده است که با شرکت های Euroclear و Clearstream همکاری دارد تا راه حلهای مدیریت وثایق کارآیی را عرضه نماید.


در سال 2015، Bank of China برای بار دیگر نامش وارد لیست موسسات مالی با اهمیت سیستمایک از لحاظ جهانی (G-SIFI) گردید، که تنها موسسه مالی از کشورهای با اقتصاد نوظهور می باشد که برای پنج سال متوالی این لقب را بخود اختصاص داده است. Bank of China شعبه ابوظبی که توسط بانک مرکزی امارات متحده عربی مورد تایید قرار گرفته است کار خود را در ژانویه 2015 آغاز نمود. این شعبه خدمات بانک در سطح شرکتی و موسسه ای در 9 ارز عمده از جمله RMB، AED و دلار را عرضه می نماید.


به گفته گورانگ دسایی، مدیریت عامل DGCX، "ما مشتاقانه منتظر پیوستن Bank of China به اجتماع DGCX و ارایه خدمات تسهیلی در امور تسویه حساب در کلاس جهانی به شرکت کنندگان بازار هستیم. داشتن چنین سازمانی در سطح جهانی استراتژی تنوع بخشی DGCX را کامل می نماید و ما با این شراکت مشتاقانه منتظر عرضه پیشنهاد ارزشی قانع کننده به مشتریانمان هستیم."


به گفته آقای تیان جون، مدیر کل Bank of China شعبه ابوظبی: "بعنوان یک موسسه مالی با طولانی مدت ترین تاریخچه فعالیت در چین، BOC بین المللی ترین و متنوع ترین بانک این کشور می باشد. با داشتن دو شعبه و یک دفتر نمایندگی در GCC، ما سال 2004 وارد این بازار شدیم. در ماه می 2015، BOC و DGCX یک توافق MOU را بامضا رساندند که یک پلتفرم و یک چهارچوب مشارکت با منافع مشترک را تنظیم کنند. توافق امروز بطور چشمگیری تعامل و همکاری بین بازارهای مالی و مشتقات چین و امارات را شتاب خواهد بخشید. من بر این باورم این فرصتی خوب برای به ارمغان آوردن تنوع بیشتری در محصولات در دسترس برای سرمایه گذاران در هر دو کشور چین و امارات متحده می باشد."